Kapat
  Kapat

Hangi firma müşterisini büyülemek istemez ki ?

27.01.2016 Genel

Firmalar olarak öncelikli hedefimiz, insanların sunduğumuz hizmetleri ve ürünleri satın almak istemeleridir.

Talep oluşturmak istiyorsak herşeyden önce kabul etmemiz gereken şey; bilgiye ulaşımın kolaylaştığı ve rekabetin acımasız olduğu günümüz şartlarında farklılaşabilmenin çok önemli olduğudur.

Farklılaşabilir, farklılaştığımız noktaları müşterilerinizi boğmadan anlatabilirsek  onları büyüleriz.Kısaca kalıcı başarıyı istiyorsak “Müşterilerimizi Büyülemeliyiz”

 Müşterilerinizi Büyüleyin !

Unutulmaması gereken diğer önemli bir konu da, günümüzde  müşterinin satın alma sürecinin büyük bir kısmına satış temsilcilerinin dahil olmadığıdır. 10 sene öncesi ile karşılaştırıldığı zaman satın alma alışkanlıklarının bu anlamda ciddi şekilde değiştiği gözlemlenmiştir. İhtiyaçlarının farkında olan kişiler önce internet ortamında bilgi topluyor, hangi firmalar ile çalışabileceklerini yine internet ortamında araştırıyor ve kısa listelerini hazırladıktan sonra firmalar ile irtibata geçiyor.

Bu süreç içinde, internette bulunurluğu en yüksek olan, web sayfasında bulunan içerikleri ile farklılaştığı noktaları anlatabilen, müşterisinin yanında olduğunu gösteren firmalar öne çıkıyor.

Özellikle de 21.yüzyılda yaşayan bir insanının, bir gün içinde maruz kaldığı bilgi bombardımanının 17.yüzyılda yaşamış olan bir kişinin hayatı boyunca aldığı bilgiye eşit olduğu düşünülürse işimiz hiç kolay değil.

Dijital Pazarlamanın, bu aşamada ne kadar önemli olduğunun gerçekten anlaşılması büyük bir önem arz etmektedir.  Müşterimizi tanıyabileceğimiz, en kısa zamanda dokunabileceğimiz ve analiz edebileceğimiz mecranın burası olduğunu bilmeli ve onlara istedikleri vererek büyülemeliyiz.

İnternet ortamında yaptığımız her hareket bizim ayak izimizdir ve her bırakılan izin bir amacı olmalıdır. Yapılacak olan bütün çalışmalar ancak belirli pazarlama stratejisine uygun olarak yapılması durumunda büyülemeye etkisi büyük olacaktır.

Herhangi bir dijital pazarlama stratejisi olmayan, rastgele alımış aksiyonlar ise faydadan çok zarar getirecektir. Bu nedenle beraber çalışılacak ajansın her şeyden önce işortağınız olması ve sizin stratejilerinize hakim olabilmek için gerekli zamanı ayırabilmesi gerekir.

Kaynak: Magna Ajans